BohaterowieKatarzyna Dzierzyńska

Córka Andrzeja Dzierzyńskiego, wielkiego patrioty. Jej ojczystą ziemią są Biernacice, niewielka wioska z okazałym dworem i licznymi polami, położona niedaleko Łodzi.
 Molly Andrews

Bogata amerykańska arystokratka, która z powodu zajścia w ciążę i przymusu małżeństwa w celu uniknięcia skandalu, ucieka z domu... wsiadając w statek płynący do Europy.
 

 Pułkownik Sierski

Wieloletni bliski współpracownik  Andrzeja Dzierzyńskiego.
 

 Jerzy Rucki

Były prawnik, oficjalnie zajmujący się poezją, w rzeczywistości jeden z lepszych łódzkich detektywów.

Jan Słomski

Kiedyś chłopiec do pomocy w gospodarstwie Dzierzyńskiego, dzisiaj, poprzez małżeństwo z Leah Goldman, bogatą żydówką,  właściciel łódzkiej fabryki włókienniczej.Stanisław Koterbski

Urzędnik, zajmujący się zarządzaniem nieruchomościami. Na Biernacice chrapkę ma już od dawna. Niestety, każda dotychczasowa próba zdobycia dworu, kończy się niepowodzeniem.POZOSTALI:

Gospodyni Maria- kobieta w podeszłym już wieku, prowadząca kuchnię w biernacickim dworze od lat. Pomimo tego, że w trakcie wojny zostaje zwolniona, wraca po pewnym czasie i zastając dwór pusty, zamieszkuje w nim, troszcząc się o niego.


Zbyszek i Mirek - bracia przygarnięci w trakcie wojny przez Marię, która pozwala im zamieszkać w dworze.

Honorata - siostra Kasi, która wyszła za mąż za Amerykanina i nie wraca już po wojnie do Polski.

Leah Golman - żydówka, poślubia Janka Słomskiego w trakcie wojny, niestety niedługo potem ginie.

Izaak Goldman - bogaty przemysłowiec, właściciel fabryki włókienniczej. Gdy Słomski ratuje życie jego jedynej córki, namawia młodych do małżeństwa. Po śmierci córki popada w alkoholizm.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz